Поршеньді ара — бұл ағаш, металл, пластмасса және т.б. сияқты әртүрлі материалдарды кесуге арналған электр құралы. Ол өз атауын қылышқа ұқсайтын жүзінің пішініне байланысты алды. Бұл құрал құрылысшыларға, монтажшыларға және DIY әуесқойларына (өзіңіз жасаңыз) әмбебаптығы мен әртүрлі кесу тапсырмаларын орындау қабілетіне байланысты танымал.
Поршеньді араның негізгі элементтері:
Қозғалтқыш: Поршеньді аралардың көпшілігі электр қозғалтқышымен жабдықталған, ол желіге қосылған немесе қайта зарядталатын болуы мүмкін.
Жүзі: Тар және ұзын, әдетте тістері бар. Әртүрлі материалдарды кесуге арналған әртүрлі қалақтар бар.
Табан (тірек пластина): Құралды бағдарлау және біркелкі кесуді қамтамасыз ету арқылы жұмыс кезінде араны тұрақты ұстауға мүмкіндік береді.
Тұтқа: Әдетте эргономикалық пішінге ие және жұмыс кезінде құралдың ыңғайлы және қауіпсіз ұсталуын қамтамасыз етеді.
Ажыратқыш немесе жылдамдықты реттегіш: Араның жұмысын қосу немесе өшіру арқылы басқаруға, сондай-ақ кесу жылдамдығын реттеуге мүмкіндік береді.
Поршеньді араның артықшылықтары:
Поршеньді аралар бөлшектеу жұмыстарына, бұтақтарды кесуге, құбырларды кесуге және басқа да көптеген құрылыс және жөндеу жұмыстарына өте ыңғайлы. Дегенмен, кез келген электр құралы сияқты, поршеньді араны қауіпсіздік шараларын сақтай отырып, абайлап пайдалану керек.
| Негізгі | |
|---|---|
| Өндіруші | ALTECO |
| Өндіруші ел | Қытай |
| Кепілдік мерзімі | 12 ай |
| Тамақтану | 220В желісі |
| Жиынтық | |
| Қаптама түрі | Қағаз қорап |
| Пайдаланушы сипаттамалары | |
| Ағаш бойынша кесу тереңдігі | 160 мм |
| Металға арналған керфтің тереңдігі | 10 мм |
| Қуат | 800 Вт |
| Кабель ұзындығы | 2 м |
| Жүріс ұзындығы | 20 мм |
| Айналымдар саны | 2800 айн/мин |
| Салмақ | 2.65 |