Электрлік зеңбірек, сондай-ақ электромагниттік зеңбірек немесе Гаусс зеңбірегі ретінде белгілі, дизайнды жылдамдату және оны жоғары жылдамдықпен іске қосу үшін электромагниттік күшті пайдаланатын құрылғы. Бұл зеңбіректер Фарадейдің электромагниттік индукция заңының жұмыс істеу принципіне негізделген және электрлік және магниттік өрістер негізінде жұмыс істейді.
Электрлік зеңбіректің негізгі компоненттеріне мыналар жатады:
Индуктивтілік катушкасы: Бұл электр тогы өтетін сым катушкасы. Ток катушка арқылы өткенде оның айналасында магнит өрісі пайда болады.
Проектор: Бұл индуктордың ішіне сәйкес келетін металл немесе өткізгіш жоба. Магнит өрісінің әсерінен ол катушка ішінде қозғала бастайды.
Қуат көзі: Электрлік зеңбірек индуктордың жұмыс істеуі үшін қажетті электр тогын қамтамасыз ететін электр көзін қажет етеді.
Электрлік зеңбіректің жұмыс істеу принципі келесідей:
Қуат көзі индуктор арқылы электр тогын береді.
Индуктор айналасында магнит өрісін жасайды.
Катушка ішіндегі проектор осы магнит өрісінің әсерінен қозғала бастайды.
Проектор катушкадан жоғары жылдамдықпен шығып, атуға айналады.
Проектор берілген траектория бойынша ұшады және нысанаға тиеді.
Электрлік зеңбіректердің бірнеше артықшылықтары бар, соның ішінде жылдам ату жылдамдығы және ұнтақ зарядтарының қажеті жоқ, бұл оларды экологиялық таза етеді. Олар сондай-ақ әскери техниканы, ғарыштық инженерияны және зерттеулерді қоса алғанда, әртүрлі салаларда қолданылуы мүмкін.
| Негізгі | |
|---|---|
| Өндіруші | Ballu Industrial Group |
| Өндіруші ел | Қытай |
| Кепілдік мерзімі | 12 ай |
| Пайдаланушы сипаттамалары | |
| Макс. қуат | 3 кВТ |
| Макс. ауа шығыны | 100 м3/сағ |
| Қыздырғыш элементтің материалы | металлокерамический |
| Қорғау сыныбы | IP21 |
| Макс. ток күші | 13.6 А |
| Термостаттың болуы | да |
| Макс. жылыту алаңы | 35 м2 |
| Макс. қыздыру қуаты | 3000 Вт |
| Қаптамасыз габариттері (ЛхШхВ) | 175х205х180 мм |
| Таза салмақ | 1.6 кг |
| Желінің кернеуі | 220 Жылы |
| Режимдер саны | 2 |
| Температураны реттеу мүмкіндігі | Иә |